İletişime geç

Edit Template

İngilizce Speaking Pratiği Yapmak için Ücretsiz Uygulamalar

Anasayfa - Blog

İngilizce speaking (konuşma) çoğu dil öğrenen kişinin hem hayalidir hem de tedirginlik duyduğu bir konudur. Öncelikle şunu da unutmayın, insan kendi anadilinde bile kendini ifade etmekte zorlanır ya da topluluk karşısında konuşmaktan çekinebilir. Bu nedenle İngilizce konuşma konusundaki çekincelerinizi doğal karşılayın ve üstesinden gelinebilir bir beceri olduğunu kendinize telkin edin. İster gündelik, ister akademik İngilizce için olsun ya da YDS – YDT – YÖKDİL adayı olun anlama ve ifade etmek için İngilizce speaking pratiği yapmak gelişiminize katkı sağlayacaktır.

Sizi rahatlatacak diğer bir unsur ise dilin iletişim aracı olduğu bilgisidir. Hele de İngilizce konuşmayı öğrenme, geliştirme aşamasındaysanız kimse sizi sınava tabi tutmayacak. Mesajınızı karşı tarafa doğru iletip iletemediğinizi kontrol edin yeterli. İngilizce konuşma konusunda gelişim kaydetmek istiyorsanız konuşmaktan başka çareniz yok. Dilediğiniz kadar ön hazırlık yapın, eğer konuşmaya başlamazsanız İngilizce konuşma konusunda ilerleyemezsiniz.

Gelelim en önemli itiraza: “Benim İngilizce konuşacak kimsem yok!” O halde benim itirazımı dinleyin: Dünya cebindeyken bu itiraza itirazım var!

Evet mobil uygulamalar ile İngilizce pratiği yapacak çok kişi var. İster gerçek kişilerle, ister yapay zeka destekli platformlarla, hatta ücretsiz olarak.

İşte İngilizce konuşma pratiği yapabileceğin ücretsiz 5 uygulamayı senin için derledik.

Andy English

Ben insanlarla konuşmayı sevmiyorum diyenler için Andy English imdada yetişiyor. Çünkü İngilizce konuşma pratiği yaparken aslında bir insanla değil Yapay Zeka ile konuşuyorsun. Aklına Her filmi geldi mi 🙂 Bence güzel bir motivasyon, mutlaka denemelisin. Bir chat uygulaması olan Andy English size yeni kelime öğrenme konusunda da yardımcı oluyor.

Tandem

Aslında İngilizce speaking pratiği yapma konusunda bildiğiniz tipik uygulamaların çıkış noktası Tandem uygulamasıdır. Dil değişim uygulaması olan Tandem esasında karşılıklı olarak dil öğrenme etkinliğine verilen adın kendisidir. Tandem uygulaması da milyonlarca kullanıcısıyla, çeşitli ülkelerden çeşitli insanlarla İngilizce konuşma pratiği yapabileceğiniz bir uygulamadır.

Hallo

Anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce pratiği yapmak çok güzeldir. Fakat bir de İngilizce’yi yabancı dil olarak öğrenen başka kimselerle de pratik yapmak şahane olmaz mıydı? Hallo kendi seviyenizdeki diğer İngilizce öğrenen kimseleri de karşınıza çıkarıyor. Böylece farklı kültürler hakkında İngilizce konuşabilir, hatta konuşmalarınızı birebir ve grup halinde de yapabilirsiniz. Daha da iyisi uygulama üzerinden sizin gibi IELTS ve TOEFL gibi sınavlara hazırlanan kimselerle de eşleşebilir ve sınavlara birlikte hazırlanabilirsiniz.

Eigooo

Randevu almadan dilediğiniz an özel ders seansına girerek İngilizce konuşma pratiği yapmak ister miydiniz? Eigooo işte tam da böyle bir uygulama. Hatta araştırmalara göre 3 aylık düzenli Eigooo kullanımı sonucunda İngilizce seviyesinde bir adım ilerleme kaydedildiği ortaya çıkmış. Fakat ücretsiz uygulamalar içinde en kısıtlı olan uygulama Eigooo. Uygulamadan tam anlamıyla yararlanabilmek için Premium özelliklere ihtiyacınız olduğu açık.

WorldTalk

Son uygulamamız ise hedef dilinize yönelik farklı ülkeden insanlarla eşleştiğiniz bir program. Edineceğiniz uluslar arası arkadaşlarınız ile İngilizce konuşma pratiği yapmak çok daha keyifle hale gelecektir.

Sonuç olarak, İngilizce konuşmak için

 • Minik hedeflerle ilerleyin.
 • Bir anda akıcı konuşma hedefi koymayın.
 • Hata yapmaktan çekinmeyin.
 • Ne olursa olsun konuşun.
 • Pratik yapmak için düzenli bir program hazırlayın. Her gün 30 dakika gibi mesela.
 • Hedefinize doğru sistemli bir biçimde ilerleyin.

*************

Ala Dil Akademisi olarak İngilizce için “Better Together” diyoruz!

 • Taktiklerle ve kısa sürede YDS-YÖKDİL netlerini artıranlardan biri olmak için ne bekliyorsun!
 • Academic Reading & Writing için hem kaliteli feedback hem de doğru kaynak arayışına artık son verebilirsin! Çünkü you’re here!
 • Grup dersleriyle YDS-YÖKDİL Hazırlık kamplarıyla sınava giden son virajı yumuşak alabilirsin!
 • Tek ders fiyatına tüm YDS-YÖKDİL Hazırlık paketine sahip olabilirsin!
 • Birebir ders planlamaları ile tam da ihtiyacına yönelik programla hedefine ilerleyebilirsin!
 • TYT-YDT dengesini kurmakta zorluk yaşıyorsan YDT Koçun tam da burada!

Sen de İngilizce konusunda ilerlemek istiyorsan bizimle iletişime geç.

Son Yazılar

Bilgi ve İletişim için

YDS - YÖKDİL ve YDT ile hemen barış!

Tüm haklarımız saklıdır.

Çalışma Saatleri

All rights are reserved.

© 2024 aladilakademisi.com