İletişime geç

Edit Template

YDS / YÖKDİL / YDT Kelimeleri için Flashcard

Anasayfa - Blog

YDS / YÖKDİL / YDT Kelimeleri adayların en büyük imtihanlarından biridir. Kelime çalışma söz konusu olduğunda akıllarda pek çok soru vardır:

  • Hangi kelimeleri çalışmalıyım?
  • Bu kelimeler nasıl kalıcı hale gelecek?
  • Öğrendiğim kelimeler sınavlarda karşıma çıkmıyor, neden?
  • Kelimeyi öğrensem bile cümleyi anlamlı çeviremiyorum, neden ve nasıl?
  • Hangi yöntemle çalışmalıyım?
  • Oyunlaştırılmış en iyi uygulama hangisi?
  • Hadi oyunlaştırılmış buldum diyelim, YDS YÖKDİL YDT için olmuyorlar, bunu nasıl çözeceğiz?

Bu soruların hepsi, çok kilit sorulardır. Sınavda hedef puanınız ne olursa olsun, bu soruların cevaplanması şart.

Gelin ilkinden başlayalım: Hangi kelimeleri çalışmalıyım?

YDS / YÖKDİL / YDT Kelimeleri söz konusu olduğunda iki aşamalı bir çalışma yapmak gerek. İlki temel kelimeleri tamamlamak, ikincisi sık çıkan kelimelere yönelmek. İlk kısım B1 düzeyinde İngilizce’ye sahip olduğunuzda aslında biliyor olduğunuz temel fiiller, sıfatlar, zarflar, isimler, bağlaçlardan oluşur. İkinci etap için ise çıkmış sınavları tarayarak kendi sözlüğünüzü oluşturmanızı isteriz.

Hocam benim ikincisi için şu an vaktim yok, ilki için de şöyle bir kaynak olsa da ona odaklansam diyorsanız, doğru yerdesiniz. Çünkü size flashcard, test, oyun formatında bu en önemli YDS / YÖKDİL / YDT Kelimeleri temelinde hazırlanmış bir materyal paylaşacağız, hem de ücretsiz.

Aşağıdaki linkten kaynağımıza ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken şey, zaten belirlenmiş olan kelimelere oyunla, testle, flashcard yöntemi ile gün içinde kendinizi maruz bırakmak. Tekrar kelimelerin kalıcılığında önemli bir rol oynamaktadır. Eğer öğrendiğiniz kelimelerin bağlamda yerleşmesini istiyorsanız da comprehension odaklı hazırladığımız Çeviri, Okuma, Kelime kitabımıza göz atabilirsiniz. İyi çalışmalar sevgili YDS, YÖKDİL, YDT adaylar!

Son Yazılar

Bilgi ve İletişim için

YDS - YÖKDİL ve YDT ile hemen barış!

Tüm haklarımız saklıdır.

Çalışma Saatleri

All rights are reserved.

© 2024 aladilakademisi.com